FAQ - NA CO SE PTÁTE NEJČASTĚJI

Níže naleznete odpovědi na nejčastější otázky, které od Vás slýcháváme denně ať už přes telefon nebo osobně v naší provozovně.

Vytiskneme jakýkoli typ Vaši závěrečné práce.

Nejčastěji tiskneme bakalářské, diplomové, absolventské, disertační, habilitační, maturitní a ročníkové práce. Vaši práci svážeme do pevné knižní vazby, termovazby, plastové nebo kovové kroužkové vazby.

Veškeré objednávky tisku a vazeb zasíláme do výdejní sítě společnosti Zásilkovna. Tím dokážeme zaručit bezpečné doručení vaši objednávky takřka do jakéhokoli města v ČR.

Pokud vazbu objednáte a zaplatíte do 15 hod., objednávku expedujeme ještě daný den.

U 99% případů je zásilka doručena následující pracovní den do vybraného výdejního místa. U zbylých 1% zásilek doručení trvá cca 2-3 pracovní dny. Tuto dobu z naší strany nelze nijak ovlivnit.

Objednávku tisku a vazby lze uhradit buď bankovním převodem nebo on-line platební kartou. Pro urychlení doručení zadávejte vždy expresní platbu.

Aby byl výtisk Vaši práce bezchybný, je nutné nahrát tiskový soubor v PDF. Pokud nemáte tiskový soubor v PDF, převedete si jej jednoduše zde.

Při nahrávání tiskového souboru dochází automaticky k detekci černobílých a barevných stran. Příklad: pokud má Vaše práce celkem 60 stran, z toho je 10 stran barevných, zaplatíte 50 stran černobílého tisku a 10 stran tisku barevného. Ceny tisku naleznete zde.

UPOZORNĚNÍ: pokud máte v práci vložený černobílý obrázek, je možné, že tato strana bude účtována jako barevná. Je to z důvodu, že vložený obrázek, i když vypadá černobíle, se skládá z kompletního barevného prostoru CMYK (černá barva je míchaná ze všech 4 tiskových barev).

Pokud chcete, aby taková strana byla účtována jako černobílá, je nutné obrázek před vložením převést na stupně šedi.

Pokud chcete tisknout svou práci oboustranně, doporučujeme Vám, aby jste si nejdříve zjistili, zda-li můžete Vaši práci odevzdat vytištěnou oboustranně. 90% fakult totiž požaduje jednostranný tisk.

Pokud však opravdu můžete mít Vaši práci vytisknutou oboustranně, je nutné mít práci na oboustranný tisk připravenou a to zejména oboustranným odsazením okrajů a také číslováním stran.

Podrobněji se tomuto tématu věnujeme v článku zde.

Pokud chcete mít na CD pouhý text a není pro Vás rozhodující jeho umístění, stačí přiložit textový soubor s textem, který chcete na CD natisknout.

Můžete také použít speciální software EPSON, který stáhnete zde: https://download.epson-europe.com/pub/download/5136/epson513695eu.exe.

Vytvořenou šablonu v tomto programu pak jednoduše nahrajete v objednávce do kolonky "Nahrajte potisk CD" a CD bude potištěno přesně podle vaší předlohy.

Pro správné vyřízení reklamace je potřeba zaslat na naši e-mailovou adresu
info@vazby-online.cz
 popis vady, kterou chcete reklamovat společně s fotografií vady. Více informací, jak reklamovat, naleznete zde.